آخرین خبرها
خانه / مقاله ها / 13 روش زیبا کردن دندان‌ها
13 روش زیبا کردن دندان‌ها
سیزده روش زیبا کردن دندان‌ها

13 روش زیبا کردن دندان‌ها

13 روش زیبا کردن دندان‌ها

این روزها به دنبال زیبایی و جذابیت بیشتر هستند و از راه های مختلف به دنبال آن می گردند و همچنین تبلیغات فراوانی در این باره وجود دارد اما واقعا چرا انقدر توجه روی این اعمال زیبایی جلب شده است؟

این موضوع بر گرفته است ذات و طبیعت انسان می باشد زیرا انسان از دیدن زیبایی ها همچنین داشتن زیبایی بیشتر لذت ببرند و احساس رضایت بیشتری از زندگی خود می‌کند و به همین دلیل است که افراد زیادی هر روز در سراسر دنیا به دنبال روشهای کسب زیبایی بیشتر و تناسب اندام هستند.

جدایی از این ها در عصر تبادل اطلاعات و ارتباطات گسترده هستیم و همانطور که همه می دانند آراستگی ظاهری و زیبایی می‌تواند تاثیر بسیار وسیعی بر روی کیفیت و نوع ارتباطات ما در بخش اجتماعی و چه در بخش شغلی داشته باشد و در نتیجه برای ما منفرد و سودآوری بیشتری داشته باشد.

اما باید توجه داشته باشیم که همزمان با بالا رفتن این تقاضای روز افزون طبیعتاً افرادی هم هستند که بخواهند از این فرصت به نفع خود استفاده کنند و با تبلیغات گسترده و جور وا جور و با دادن وعده های گوناگون سعی کنند علاقه مندان به زیبایی و آراستگی بیشتر را جذب کنند و از آن ها استفاده کنند.

این افراد از عدم آگاهی مخاطبان اعمال زیبایی استفاده می کنند و با ارائه خدمات با کیفیت و بدون استانداردهای لازم در مراکز غیر تخصصی اقدام به فریب افراد می کنند که در نتیجه هزینه بیماران به هدر رفته و سلامت آنها نیز به خطر می افتد.

پس سعی کنید تا حد امکان اطلاعات خود را درباره روش های مختلف انجام اعمال زیبایی مورد نظر خود افزایش دهید تا بتوانید متخصصین واقعی را شناسایی کنید و سابقه کاری آنها را به درستی بررسی کنید و به نتیجه منطقی برسید و در نهایت از زیبایی ماندگار خود لذت ببرید.

نگران از دست دادن یک فرصت در یک تبلیغ هم نباشید و فکر نکنید که اگر آن ها تماس نگیرید دیگر راهی برای رسیدن به ظاهر دلخواه‌تان ندارید خیالتان راحت باشد زیرا علم پزشکی آنقدر پیشرفت کرده است که حتماً روشی برای انجام تغییری که شما دوست دارید وجود دارد اما باید روش درست را با مشورت با پزشک متخصص و با تجربه به دست بیاورد.

در این مقاله قصد داریم درباره یکی از فاکتورهای تاثیرگذار بر زیبایی صورت صحبت کنیم و به شما روش های جالبی را برای اصلاح مشکلات لثه و دندان پیشنهاد کنیم و شما را بیشتر با این روش ها و چگونگی انجام آنها به صورت مختصر آشنا کنیم تا بتوانید در صورت بروز مشکل در بخش دندان و لثه خود راه حل مناسب را برای آن انتخاب کنید و با مشورت با پزشک متخصص و باتجربه نسبت به انجام آن اقدام نمایید.

13 روش زیبا کردن دندان‌ها
13 روش زیبا کردن دندان‌ها

13 روش زیبا کردن دندان‌ها |باندینگ دندان 

روش باندینگ دندان یکی از روش ها و تکنولوژی های بسیار به روز برای ترمیم دندان های آسیب دیده و شکسته می باشد که به صورت گسترده در این بخش مورد استفاده قرار می گیرد.

بهترین روش دندانپزشکی شما با استفاده از یک ماده صمغ مانند و مانند که از مواد خاصی ساخته شده است قسمت های تراشیده شده ی شکسته شده دندان شما را به صورت بسیار دقیق و هنرمندانه تکمیل می‌کند.

پس از اینکه این کار را انجام داد باید نسبت به سفت کردن آن ماده صمغ مانند اقدام کند که متناسب با ماده ای که پزشک استفاده می کند ممکن است از نور و یا حرارت برای سفت کردن استفاده کند که تفاوت چندانی با هم ندارند و به نوع ماده مورد استفاده بر روی دندان بستگی دارد ولی معمولاً از نور استفاده می شود.

این روش برنامه برای ترمیم و پر کردن دندان های شکسته استفاده می شود و می توان برای انجام این کار نیز از ماده نقره ای رنگ استفاده کرد اما در روش اول کاملا رنگ متناسب با دندان می باشد.

 

13 روش زیبا کردن دندان‌ها |روکش کردن دندان

یکی دیگر از روش‌های مورد توجه برای زیبا سازی دندان استفاده از روش روکش کردن است که در این روش از روکش های نازک و همرنگ دندان استفاده می‌شود و بخش جلویی و بیرونی دندان توسط روکش پوشانده می شود.

اضافه کردن لوکیشن به قسمت جلوی دندان ممکن است رنگ دندان و همچنین شکل آن را تا حدی تغییر دهد و این نکته را باید به یاد داشته باشید که روکش های دندان قابل برگشت نیستند و نمی توان آنها را از روی دندان برداشت.

روکش هایی که برای این کار استفاده می شوند از دو جنس چینی و صمغی هستند که جنس چینی آن از کیفیت بهتری برخوردار است و به عبارت دیگر بازتاب نور طبیعی تر و بهتری دارد و به دندان طبیعی نزدیکتر است و همچنین باید.

این را هم در نظر بگیرید که اگر بخواهید از روکش صمغی استفاده کنید باید یک لایه نازک از دندان شما تراشیده شود تا روکش دندان شما به خوبی بچسبد ولی در کل باید در رابطه با انتخاب نوع روکش متناسب با دندانهای خود با پزشک متخصص مشورت کنید.

 

13 روش زیبا کردن دندان‌ها |تاج گذاشتن روی دندان

این عمل مانند گذاشتن یک تاج بر سر یک فرد است و به این صورت است که زمانی که دندان ها به مقدار زیادی تخریب می شوند و یا اینکه از لحاظ فیزیکی کوچک و نامتناسب با دندانهای دیگر هستند می توانیم از روش گذاشتن تاج برای دندان استفاده کنیم.

در این روش یک تاج دندان از جنس فلز یا ترکیبی  از چینی و فلز و یا از جنس صمغ و یا سرامیک روی دندان اصلی فرد چسبانده می‌شود و چیزی حدود ۵ تا ۱۵ سال باقی می ماند و قبل از قرار دادن تاج بر روی دندان کمی دندان را می تراشند و سپس اجرا بر روی دندان می چسبانند کی‌روش در این افراد بسیار تاثیرگذار است و زیبایی ظاهری دندانهای آنها را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد.

13 روش زیبا کردن دندان‌ها
سیزده روش زیبا کردن دندان‌ها

13 روش زیبا کردن دندان‌ها |میناکاری دندان

میناکاری دندان یکی دیگر از روش های سریع و بدون نیاز به بیهوشی است که  بیمار در مدت زمان بسیار کوتاهی می‌تواند ناهمواری های کوچک دندان های خود را بر طرف کند و نتیجه قابل توجهی را در زمان کمی به دست بیاورد.

معمولا این روش به همراه روش های دیگر مانند روکش کردن سفید کردن و باندینگ استفاده می شود و به عنوان یک روش تکمیلی سریع برای رفع ناهمواری های دندان مورد استفاده قرار می گیرد.

 

13 روش زیبا کردن دندان‌ها |ارتودنسی دندان

ارتودنسی یکی از امن ترین و متداول ترین روش هایی است که برای اصلاح موقعیت مکانی دندان‌ها مورد استفاده قرار می گیرد و زمانی که شما در دهان خود دندان های نامرتب داشته باشید می‌توانید با استفاده از روش ارتودنسی و سیم آن ها را در جای مناسب قرار دهید.

در این روش سیم ارتودنسی فشار مداومی را به صورت ملایم به دندان‌ها وارد می کند و این باعث می شود که دندان ها و حفره استخوانی دندان به آرامی تغییر شکل دهد و دندان ها بتوانند در موقعیت مناسب و به شکل درستی در جای خود قرار بگیرند که در نتیجه فرد  دندان های مرتب و ردیف و زیبایی به دست می‌آورد.

 

13 روش زیبا کردن دندان‌ها |انواع بریس دندان

بریس ها یا همان سیم دندان ها و اشکال به شکل ها و جنس های مختلف وجود دارند که هنوز هم گاه آن از نوع فلزی آن استفاده می شود اما اکثر افراد مایلند که از نوع نامریی آن استفاده کنند.

این وسیله دارای دو بخش سیم و بخش براکت است که به دندان متصل می شود و می تواند در جلوی دندان قرار بگیرد و یا در پشت دندان که دیده نشود و فشار سیم در آن آنها را آرام آرام به جای خود باز می گرداند.

در نوع نامریی آن را از یک پوشش پلاستیکی میسازند که شفاف است و روی دندان ها قرار می گیرد و تقریباً دیده نمی شود و با اعمال فشار مداوم بر روی دندان ها باعث تغییر شکل آنها می گردد.

13 روش زیبا کردن دندان‌ها
سیزده روش زیبا کردن دندان‌ها

13 روش زیبا کردن دندان‌ها |سفید کردن دندان

سفید کردن یکی از جذاب ترین و پر تبلیغات ترین روش های زیباسازی دندان است که شامل چهار بخش خمیر دندان های سفید کننده، سفید کننده،  چسب های سفید کننده و هم چنین موادی است که دندان پزشکان به عنوان سفید کننده از آنها استفاده می کنند اما آیا این روش درستی است؟

تمام این روش های سفید کردن به اندازه خود اثر بخش و تاثیرگذار هستند و می توانند زیبایی فرد را تامین کنند اما باید توجه داشته باشیم که روش سفید کردن برای افراد با دندان های سالم و با لثه سالم مفید است و می تواند به خوبی عمل کنند.

اگه دندان ها یا لثه شما سالم نیست استفاده از هر یک از این روش ها برای سفید کردن می تواند به سلامت دهان و دندان شما آسیب برساند و به هیچ عنوان استفاده از آنها توصیه نمی شود.

 

13 روش زیبا کردن دندان‌ها |پرکردن با کامپوزیت دندان

پرکردگی دندان گاهی در اثر خرد شدن نیاز به جایگزینی دارد. بسیاری از افراد آمالگام نقره ای را با کامپوزیت هم رنگ دندان تعویض می کنند و افراد برای زیبا شدن دندان ها به جای آمالگام نقره ای، از کامپوزیت هم رنگ دندان استفاده می کنند.

برخی از افراد هم نگران هستند که آمالگام نقره ای محتوای جیوه می باشد و برای سلامتی خطر دارد، لذا از کامپوزیت هم رنگ دندان استفاده می کنند و باید توجه داشت که در پرکردگی بزرگ با کامپوزیت نسبت به آمالگام نقره ای، دندان پرکرده زودتر فرسوده می شوند اما در پرکردگی های کوچک، کامپوزیت به خوبی عمل می کند.

 

13 روش زیبا کردن دندان‌ها |شکل دهی لثه دندان

در مواردی از شکل ها استفاده می شود که دندان های فرد بیش از حد کوچک باشد و یا بخش زیادی از آن زیر لثه پنهان شده باشد از روش شکل دهی لثه استفاده می شود که پزشک در این روش سعی می کند تا دندان را از زیر لثه بیرون بیاورد.

برای این کار پزشک بخشی از لثه بیمار را بر می دارد تا بخش بیشتری از دندان دیده شود و در مواردی حتی یک پزشک ممکن است مجبور شود بخشی از استخوان دست را بردارد تا دندان بتواند به خوبی نمایان شود.

13 روش زیبا کردن دندان‌ها
سیزده روش زیبا کردن دندان‌ها

13 روش زیبا کردن دندان‌ها |ایمپلنت دندان

بسیاری از افراد در اثر پوسیدگی دندان، عفونت و التهاب لثه و جراحی دندان، دندان های خود را از دست می دهند و ایمپلنت دندان که از تیتانیوم ساخته می شود، به جای ریشه دندان قرار می گیرد.

معمولا ایمپلنت ها یک پایه قوی برای دندان های مصنوعی دائمی و یا دندان های مصنوعی قابل حمل (روکش ها) می باشند و این روش می‌تواند برای افرادی که به هر دلیلی دندان‌های خود را از دست داده اند و یا بخش زیادی از زنان آسیب دیده است بسیار تاثیر گذار باشد و چهره دندان‌های آنها را عوض کند.

13 روش زیبا کردن دندان‌ها |دندان مصنوعی

ابزاری که بیشتر ما با آن آشنا هستیم و معمولاً آن را در افراد در سنین بالا مشاهده کردیم اما ممکن است در سنین پایین نیز به دلایل مختلف و حوادث گوناگون زنان های خود را از دست بدهد و نیازمند استفاده از دندان مصنوعی باشد.

این دندان ها شامل دو دسته هستند که دندانهای مصنوعی کامل و دندان مصنوعی ناقص تقسیم می شوند و افرادی که به هر دلیل  تمامی دندانهای خود را از دست دادند باید از دندان مصنوعی کامل استفاده کنند.

اما ممکن است تمام دندانهای یک شخص از بین رفته باشد و مثلاً به دلیل برخورد یک جسم تعدادی از دندان های یک سمت فرد کنده شده باشد و باقی دندان ها وجود داشته باشند در همچین مواردی از دندان مصنوعی استفاده می شود که جای دندانهای از بین رفته را پر میکند.

 

13 روش زیبا کردن دندان‌ها |بریج دندان

در افراد مختلف در صورتی که دندانی کشیده شود، برای جایگزینی آن، دو دندان مجاور ناحیه بی‌دندانی به عنوان پایه در نظر گرفته شده و ناحیه وسط پر می ‌شود. به این روش که یکپارچه بوده و سه دندان (دو دندان پایه و یک دندان وسط) متصل به هم هستند، بریج یا پل گفته می‌شود.

بریج ها از دو روکش برای دندان های دو طرف ساخته شده اند و دندان ساختگی در بین این دو روکش قرار دارد و این دندان های ساختگی می تواند از جنس: طلا، آلیاژ، چینی و یا ترکیبی از این مواد باشد.

بریج ها حمایت کننده دندان های طبیعی و یا ایمپلنت ها می باشند و در واقع بریج جهت درمان بی دندانی ساخته می‌شود به این صورت که با قرار گرفتن روی دندان های طرفین ناحیه بی دندانی، به شکل یک پل قسمت بی دندانی را کامل می‌کند.

13 روش زیبا کردن دندان‌ها
13 روش زیبا کردن دندان‌ها

13 روش زیبا کردن دندان‌ها |پیوند لثه 

پیوند بافت نرم که بافت لثه سالم را از یک منطقه دهان به منطقه دیگر حرکت می دهد، می تواند تخریب لثه و نابودی استخوان دندانی را متوقف کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *